Su 2 tipų muzika

Darbas. Pakalbėkim šį kartą apie video – pasak socialinių psichologų, vieną įtaigiausių būdų perduoti nesudėtingą informaciją (nes sudėtingajai tekstas vis dėlto yra gera priemonė). Labai sunku nesigrožėti vienu “Nespresso” kavai sukurtu trumpu, bet įspūdingu vaizdo ir garso lydiniu:

O žinot, viskas, kas atrodo taip tobula, kūrimo procese turi anaiptol neįspūdingų dalykų. Taip ir dideli blockbusteriai – daug oi daug juose nufilmuota tiesiog… ant žalio ekrano. Va pvz. čia matosi, kiek:

Kalifornijos pakrantėje yra žmonių, kurie išgyvena iš filmų kūrėjų mokesčių, tarkim, už jų durų rankenas, nes jos patenka į ekraną. Už jų tvoreles ir langines. Dabar šitų nelaimėlių, vos beišgalinčių išlaikyti po antrą jachtą, pinigus vis didesnėmis sumomis savinasi dizaineriai ir programuotojai.

Rainelės džiaugsmas judantis. Žinot, man baltos galerijų ir parodų salės vis labiau  panėšėja į ligoninių koridorius ir atrodo, kad ten įneštas menas iškart netenka gyvasties ir polėkio. Nepaisant to, kartais net ta baisi vieniša erdvė nesunaikina jo įdomumo. Kaip, pavyzdžiui, šita judanti suomių Tommi Grönlund ir Petteri Nisunen so-called  skulptūra:

Būgnelio virpesys. Šiandien noriu duot po dainą dviejų tipų žmonėms.

Pirmoji – žmonėms makaliūzėms. Kuriems dainoj turi būti šilta, kurių rankos džiūsta, jei jos neįmerktos į emocijų liūną ar bent kibirėlį, ir kuriems būsena, kai nei verki, nei juokiesi, atrodo nuobodi. Tai štai va mums puikios Lauros Marling (sukūrusios ir “You crawled out of the sea“, mano vaiko išlindimui skirtą dainą, sakykim taip) naujas kūrinys iš būsimo albumo:

O antroji – tiems, kurių automobilyje visada švaru. Kai jų paklausi, kaip sekasi, ir jie sako “viskas stabiliai” arba “stojo į savo vėžes”, tai jie turi omeny, kad čia gerai, o ne kaip man atrodo kad “Dieve taigi daryk ką nors!” Arba tiesiog jaunimui, mėgstančiam lengvą elektroniką – šitą sukūrė ir net parsisiųst duoda toks prodiuseris WONDR:

Rainelės džiaugsmas nejudantis. Dizaineris Kapil Bhagat sukūrė po minimalistinį logotipą kiekvienam didžiam mokslininkui:

science logos

Protingo ilgojo!

p.s. o jo metu visąlaik bus galima klausyti naujo Devendros Banhart albumo iš čia.

Advertisements
Video | This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s