Didingasis Mažumas

Darbas ir (ar?) manipuliacijos. Kiek rinkodaros, ryšių su visuomene ir reklamos verslo yra propaganda ar šiaip protpisa, o kiek – kūrybiškas, įdomus būdas pranešti vartotojui apie jam tikriausiai naudingą ar įdomų dalyką? Į šitą klausimą kol kas atsakymo neradau, žinau tik tiek, kad yra abiejų, o aš labiau norėčiau susidurti su antrąja šios srities dalimi. Bet iš dalies į klausimą pabandė atsakyti netyčia užtiktas mažas, mokslinės vertės neturintis tyrimas, kuriame toks neblogas blogeris (cha) paklausė žmonių apie  konkrečius atvejus: tai – manipuliacija ar išmoninga rinkodara? Atvejai gana įdomūs, pvz., jis klausė, ką žmonės galvoja apie tai, kad lašiša spalvinama rausva spalva (nes tokia ji atrodo skaniausia), arba apie tai, kad kazino nėra laikrodžių, o aplink disneilendų įėjimus specialiai purškiamas kukurūzų spragėsių kvapas.

Darbas ir ūkininkai. Manau, Lietuvoje dabar labai, labai trūksta ūkininkų, “runkelių” ir “varguolių” reklamos, nes savo sultyse verdantys teisuoliai nebemoka matyti žmogaus žmoguje. Ir baudžiauninko DNR dalelė manyje raudojo, žiūrėdama “Superbowl” reklamą apie fermerius:

Taigi iš tiesų sakau jums, mieli varguoliai. Jūsų įvaizdį reikia pagerinti, ir jei reikės klipo, kreipkitės – nemokamai parašysiu scenarijų ir padėsiu surasti gerus gamintojus.

Darbas ir paprastumas. Lietuviškas palydovas “Lituanica 1” turi daug “PR’inių” pretenzijų: ir kilnų didvyriais dvelkiantį pavadinimą, ir šiokį tokį žiniasklaidos dėmesį, ir paleidimo datą, susijusią su Da ir Gi skrydžio metinėmis, ir gal net turės valstybinį palaikymą. Žvaigždės, kosmosas ir kiti dideli dideli dalykai ir dideli žygiai į juos yra įkvepiantis ir nuostabus reikalas. Bet man įdomu, ar mūsų dideli užkariavimai sulauks tiek dėmesio, kiek Cornerstoune’o krikščioniškos mokyklos 7-okių projektas – Hello Kitty katytės paleidimas virš Žemės orbitos? Pažiūrėsim, žinoma.

Rainelės džiaugsmas judantis. Susipažinkite – Šveicarijos tenoras August Schram, stiklinė pieno, robotai, BDSM elementai ir visa kita, kas taip tinka prie Carmen:

Ačiū kolegai Žilvinui už nuorodą.

Būgnelio virpesys. Jūs tikriausiai nustebsite, kad žmogui, kuriam senieji “Radiohead” topai sukelia sunkią depresiją, pereinančią į lengvus suicidinius polinkius, gali salti širdis nuo Colorado Springs prieš gerą šešmetį prie to paties viskio butelio suėjusių draugų “Night Beds” ir jų naujo albumo “Even If We Try”. Jums gali sukelti gilų liūdesį arba dar gilesnį džiaugsmą, todėl vartokite atsargiai:

Rainelės džiaugsmas nejudantis. Kad jau mes šiandien čia viską taip paprastai, tai va:

Faif-Street-Art12-640x426

Pau Sampera iš Brazilijos.

Advertisements
Video | This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s